Csúfondáros kezdés, dicső feltámadás, avagy így is lehet a Netflixnek filmet készíteni!
Para-fázis
A Félelem utcája ékes példa világunk rossz irányt vett filmgyártási elveire, a túlzásba vitt megfelelés kényszerére és a divathullámok meglovaglására, mindezt a nézők látványos ledegradálása mellett.
A streamingszolgáltatók elkényeztetnek minket a rengeteg tartalommal, de néha – okkal – érezhetjük azt, hogy a mennyiség a minőség rovására megy. Éppen ezért mindig rendkívüli érzés egy olyan sorozatot találni, amely nem átlagos, hanem kiemelkedő és egyedi. A Vongozero – Menekülés a tóhoz egy orosz sorozat, és úgy gondolom, egy kincs a mai felhozatalban. A témában nem váltja meg a világot, de rendkívül hatásosasan és ügyesen felépített, látványos darab.
Horrorrajongóként nagyon vártam az estét, hogy a pénteken debütáló Kinek a háza? című filmet megnézhessem. Az előzetese felkeltette a figyelmemet, így azonnal nekiálltam a Netflix új produkciójának.
Izgalommal vártuk, hogy október elejétől elérhetővé váljon a Netflix legújabb horror-sorozata, ami ráadásul lényegében a tavalyi év során futott A Hill-ház szelleme folytatásaként is értelmezhető, valamint Henry James 1898-as A csavar fordul egyet című kisregényének az adaptációja. Gyorsan neki is rugaszkodtunk az új évadnak, de sajnos ezúttal kevesebbet hozott, mint amit vártunk.
A Megvalósulatlan projektek cikksorozatban olyan alkotásokról olvashattok, melyek akár évtizedek után sem készültek el, mégis a tervezés olyan fázisában voltak, hogy akár koncepciós vázlatok, forgatókönyvek, interjúk segítségével rekonstruálható, hogy milyen lett volna, ha mégis sikerül bemutatni. Megannyi ilyen projektről tudunk, jegelésük oka pedig szerteágazó. Van, hogy a stúdió és az alkotók teljesen más koncepciót képzeltek el. Egyes esetekben az újratervezések során teljesen elveszik az eredeti elképzelés. De akad olyan példa is, mikor a kor, az alkalom nem teremtett lehetőséget.
A cikk tartalmának megtekintését 18 éven aluliak számára nem ajánljuk!
A Megvalósulatlan projektek cikksorozatban olyan alkotásokról olvashattok, melyek akár évtizedek után sem készültek…
Új rovatunkban a sorozatok első részeiről, vagyis a pilotokról írunk egy rövid bejegyzést. Hogy tetszett a bevezető epizód, néznénk-e tovább, mit gondolunk. Mai Pilotfan-írásunk A Harag: Kezdetek című horrorral foglalkozik.
Érdekes párhuzam fedezhető fel a népmesék és a városi legendák között. Mindkettő a kortárs társadalmat aktuálisan foglalkoztató témákat dolgozza fel, a kimondatlan tudatalatti kérdésekre ad feszültségoldó válaszokat, vagy szolgál tanmeséül bizonyos morális felvetésekre. Orális műfajok, a szóbeli továbbadás tartja életben őket, egyszerre lehetnek hátborzongatóak, meghatóak, szólhatnak félelemről, fájdalomról, szerelemről, egy kívánságról, egy tanácsról.